مشاهده علاقه مندی

ورود / عضویت

بوتاکس چیست | با موارد مصرف زیبایی و درمانی این ماده آشنا شوید

بوتاکس؛ ماده‌ای که عمل‌های زیبایی را متحول کرد
بوتاکس چیست | با موارد مصرف زیبایی و درمانی این ماده آشنا شوید

بوتاکس؛ ماده‌ای که عمل‌های زیبایی را متحول کرد

بسیاری از افراد علاقه‌مند به عمل‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست، نام بوتاکس را شنیده‌اند. این ماده مصارف بسیاری دارد و پزشکان از آن برای زیباسازی و رفع چین‌وچروک‌های پوست افراد استفاده می‌کنند اما باید اشاره داشت که Botox برای مصارف درمانی نیز کاربرد دارد و افراد با استفاده از آن می‌توانند برخی بیماری‌های عضلانی خود را درمان کنند. ماده Botox دارای تاییدیه از سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) است و به همین علت می‌توان آن را یکی از امن‌ترین مواد مورد استفاده در صنعت زیبایی دانست.  داروخانه تخصصی مادر و کودک در این مطلب با انواع مصارف زیبایی و درمان این ماده پرکاربرد آشنا می‌شویم.

ماده بوتاکس چیست؟

بسیاری از مواد مورد استفاده در پزشکی، منشا شیمیایی دارند. ماده Botox نیز از یک سم فلج‌کننده به دست می‌آید که می‌تواند باعث فلج شدن اعصاب و عضلات انسان شود. باید اشاره داشت که بوتاکس نسخه تضعیف‌شده این سم است و هیچ خطری برای بدن انسان ندارد. پزشکان و متخصصان با تزریق این ماده در نواحی دارای چین‌وچروک، میزان انقباض عضلات این نواحی را کاهش می‌دهند تا چین‌وچروک‌ها از بین بروند. شایان‌ ذکر است که با استفاده از بوتاکس می‌توان برخی اسپاسم‌های عضلانی را نیز درمان کرد. چرا که بوتاکس به‌صورت موقت انقباض این عضلات را کاهش می‌دهد تا آن‌ها به حالت عادی خود برگردند.

 

مهم‌ترین موارد مصرف بوتاکس را بشناسید

همان‌طور که عنوان شد، برخلاف تصور بسیاری از افراد، Botox صرفا یک ماده پرکاربرد در صنعت زیبایی نیست و استفاده‌های دیگری نیز از آن می‌شود. برای مثال با استفاده از بوتاکس می‌توان میگرن‌های مزمن را کنترل و درمان کرد. باید اشاره داشت که استفاده درمانی از Botox باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود. چرا که تزریق و استفاده خودسرانه از بوتاکس برای درمان بیماری‌های بسیار خطرناک است.

 

مزایای استفاده از Botox برای جوان‌سازی و زیبایی پوست

همان‌طور که می‌دانید، اصلی‌ترین کاربرد Botox برای جوان‌سازی و زیبایی پوست است. پزشکان زیبایی با استفاده از این ماده انواع چین‌وچروک‌ها و خطوط ایجادشده در صورت افراد را از بین می‌برند. استفاده از Botox در زیباسازی پوست مزایای بسیاری دارد که افراد را به استفاده از این ماده برای جوان‌سازی پوست خود مجاب می‌کند. مهم‌ترین مزایای استفاده از بوتاکس برای جوان‌سازی و زیبایی پوست عبارت‌اند از:

  • هزینه بسیار پایین نسبت به دیگر روش‌های زیباسازی پوست مانند عمل‌های جراحی پلاستیک
  • ماندگاری بسیار خوب Botox در داخل پوست
  • نتیجه‌گیری سریع و بدون وقفه با استفاده از Botox
  • عدم نیاز به بستری شدن و زیباسازی پوست در سریع‌ترین زمان ممکن با Botox
  • قدرت انتخاب بالا برای نواحی تزریق Botox

 

استفاده از Botox برای جوان‌سازی و زیبایی پوست

 

استفاده‌های درمانی از Botox

از ماده Botox می‌توان برای درمان برخی بیماری‌ها و دردهای مزمن نیز استفاده کرد. برای مثال با استفاده از بوتاکس می‌توان اسپاسم‌های عضلانی گردن یا نواحی دیگر را درمان کرد. همچنین از این ماده برای درمان مثانه بیش‌فعال استفاده می‌شود. بوتاکس در درمان میگرن مزمن و تنبلی چشم نیز کاربرد دارد. از آن‌جایی که تزریق Botox نیازی به بستری شدن ندارد، درمان بیماری‌ها و دردهای مزمن با استفاده از آن گزینه بسیار مناسبی برای بیماران است.

 

کاربردهای درمانی از Botox

 

آیا بوتاکس عوارض دارد؟

بوتاکس یک ماده بی‌خطر است که افراد با استفاده از آن می‌توانند پوستی جوان، شاداب و بدون چین‌وچروک داشته باشند. همچنین با استفاده از آن می‌توان بسیاری از دردهای عضلانی را درمان کرد. اگر می‌خواهید پوست خود را با ریسکی بسیار کم جوان کنید و یا درگیر دردهای عضلانی هستید، استفاده از Botox گزینه‌ای ایده‌آل پیش روی شما است.

 

سخن پایانی

امروزه افراد زیادی به دنبال جوان سازی پوست و درمان برخی از بیماری های مزمن هستند، تیم داروخانه آنلاین بی بی دارو دراین مقاله سعی کرده شما را با انواع مصارف زیبایی و درمان این ماده پرکاربرد آشنا کند.

 

نظرات خود را درج کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *