داروخانه آنلاین

توضیحات تکمیلی

مکمل های امگا از جمله نیازهای ضروری بدن هستند. چون ساختار بدن انسان توانایی تولید DHA و EPA را به اندازه کافی ندارد. پس استفاده از مکمل های غذایی که سرشار از امگا 3 باشد بسیار ضروری است. البته چون مکمل های امگا تنوع زیادی دارند بهتر است قبل از خرید این داروها با پرکاربردترین مکمل های غذایی امگا 3 بیشتر آشنا شوید.

مهم‌ترین مکمل های امگا 3

از آنجایی که در فرآیندهای شیمیایی بدن مقدار بسیار کمی امگا تولید می‌شود. بنابراین برای بهبود عملکرد سلول های بدن لازم است تا از مکمل های امگا که در داروخانه‌ها موجود هستند استفاده کنیم. اما خوب است بدانید که در بین این گروه از اسیدهای چرب غیر اشباع تنها 3 نوع از امگاها برای بدن بسیار ضروری می‌باشد مانند:

  • الفالینولئیک اسید ALA
  • دکوزاهگزانوئیک اسید DHA
  • ایکوزاپنتانوئیک اسید EPA

زیرا این نوع اسیدهای چرب می‌توانند التهابات بدن را کاهش دهند. از آنجایی که دلیل اصلی بسیاری از بیماری‌ها التهاب بدن است پس با مصرف مکمل های امگا سعی کنید این التهابات را کاهش دهید و ریسک بیمار شدن را تا حد ممکن کاهش دهید.

اهمیت مکمل امگا برای بدن

معمولاً مکمل های غذایی بسیاری مانند بهترین مکمل های امگا ۳ برای بهبود عملکرد بهتر بدن مؤثر هستند. حتی برخی از قرص های مکمل امگا برای ارتقاء سیستم ایمنی بدن به کار می‌روند. همچنین می‌توانند از بروز بیماری قلبی و عروقی پیشگیری کنند و مانع از چاقی افراد خصوصاً در ناحیه شکم شوند‌. این نوع مکمل ها از ایجاد سندرم متابولیک جلوگیری کرده و آلزایمر در افراد میانسال و پیر را کاهش می‌دهند. از مؤثرترین مواد برای درمان روماتوئید و دیابت می‌توان نام امگا را برد. همچنین افسردگی را کاهش می‌دهد و مانع از بروز بیماری‌های خود ایمنی مثل ام اس خواهد شد. پس ما در مجموعه بی بی دارو پیشنهاد می‌دهیم که قبل از ابتلا به این نوع بیماری‌های دشوار استفاده از مکمل های امگا را فراموش نکنید.

خرید قرص امگا

چنانچه قصد دارید تا از داروخانه‌های تخصصی مکمل های امگا را تهیه کنید بهتر است به نوع گیاهی و حیوانی آن توجه داشته باشید. چون مکمل های گیاهی شامل ALA هستند ولی مکمل های حیوانی شامل EPA و DHA می‌باشند. اما از آنجایی که ALA امکان تبدیل شدن به دو نوع اُمگای دیگر را دارد پس در زمان خرید مکمل های غذایی حاوی امگا به دنبال مکمل هایی باشید که از منابع گیاهی به دست آمده‌اند و همچنین فاقد جیوه هستند. البته برخی از قرص های امگا 3 در ترکیب با امگا 6 و 9 قرار دارند اصولاً مصرف این نوع مکمل ها تنها در موارد خاص پیشنهاد می‌شود. زیرا نامتناسب بودن امگاهای دریافت شده در بدن می‌تواند برعکس عمل کند و التهابات بدن را افزایش دهد. از این رو ما در داروخانه تخصصی مادر و کودک می‌توانیم شما را در خرید مکمل های امگا راهنمایی کنیم.‌ همچنین بگوییم که قرص امگا را چگونه مصرف کنید؟

مزایای بهترین مکمل های امگا

اگر به دنبال فواید قرص امگا برای مردان، زنان و کودکان هستید. باید گفت که در اولین گام قرص امگا برای پوست تأثیر بی‌نظیری دارد زیرا امگا می‌تواند خستگی شدید، خشکی پوست، افسردگی و بی‌خوابی را برطرف کند‌. در نتیجه قرص امگا 3 برای جوش، شادابی و جلوگیری از چین و چروک پوست نقش بسزایی خواهد داشت. از طرفی مکمل های امگا می‌تواند از زایمان زودرس پیشگیری کند و ضعف در تمرکز را از بین ببرد.‌ پس مصرف قرص امگا در بارداری بر روی حافظه جنین و تکمیل دوران بارداری نقش مهمی خواهد داشت. این مکمل ها آرتروز را از بین برده و مانع از شکستگی ناخن‌ها و ضعیف شدت تارهای مو می‌شود. از دیگر مزایای این مکمل های مفید در بازارهای فروش می‌توان به کنترل اشتها اشاره کرد. این مکمل ها به علت چربی بالا همیشه برای افراد سیری کاذب ایجاد می‌کنند در نتیجه شما میلی به غذا خوردن نخواهید داشت.

سخن پایانی

اگر تصمیم دارید متابولیسم بدن خود را افزایش دهید. همچنین با تامین امگای بدن خود در برابر ابتلا به بسیاری از بیماری‌های خطرناک مقاوم باشید بهتر است به سراغ مصرف مکمل های امگا بروید. البته هر قرص امگایی نمی‌تواند برای حفظ سلامتی شما مفید باشد زیرا امگاها در زیر گروه‌های مختلفی تولید و مصرف می‌شوند. به همین دلیل ما در داروخانه تخصصی مادر و کودک همواره سعی می‌کنیم بهترین قرص امگا را در اختیار شما قرار دهیم.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100