مکمل های انرژی زا

توضیحات تکمیلی

مکمل های انرژی زا برای کسانی که زیر 18 سال سن دارند ممنوع است. زیرا این داروها از جمله مکمل های غذایی هستند که سطح انرژی بدن را تا حد زیادی افزایش می‌دهند. همچنین استرس را برطرف می‌کنند و متابولیسم بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهند. پس این گروه از مکمل ها باید با دقت زیادی در گروه‌های سنی خاصی مصرف شوند.

ترکیبات موجود در مکمل های انرژی زا

زمانی که صحبت از مواد پرکالری می‌شود مطمئناً همه ما به شکلات و مواد کافئین دار دیگر فکر می‌کنیم. اما در حقیقت مصرف این نوع مواد انرژی زا برای ورزشکاران و بسیاری از افراد دیگر کافی نیست این دسته از افراد باید برای افزایش دادن سطح انرژی بدن خود از برخی مکمل های غذایی که شامل:

  • ویتامین‌های گروه B
  • جنسینگ
  • کراتین
  • تائورین
  • کافئین
  • رویال ژلی
  • کربوهیدرات ها
  • مواد معدنی
  • و…

هستند استفاده کنند. زیرا مطالعات نشان می‌دهد که کمبود ویتامین B12 باعث خستگی طولانی مدت افراد می‌شود‌. از طرفی کمبود اسیدفولیک می‌تواند در فرد ایجاد کم خونی کند. پس به طور حتم با کمبود ویتامین‌های گروه B اکسیژن رسانی به بدن کاهش می‌یابد و سطح انرژی فرد تا حد قابل توجهی کم می‌شود. پس مکمل های انرژی زا بدنسازی و سایر مکمل های انرژی زا می‌توانند تمام کمبود این مواد در بدن را جبران کنند.

فواید مکمل های انرژی زا بر بدن

از آنجایی که کمبود انرژی لازم تأثیر زیادی بر روی فعالیت های روزمره شما خواهد داشت. پس مصرف یک داروی گیاهی انرژی زا قوی و یا برخی مکمل های شیمیایی می‌توانند بهترین روش درمان خستگی و کسالت های روزانه باشد‌. زیرا کمبود انرژی در طولانی مدت ارگان‌های بدن را دچار مشکل می‌کند و تمرکز ذهنی را به اندازه زیادی کاهش می‌دهد. در صورتی که برخی داروها مثل قرص جوشان برای رفع خستگی بسیار مؤثر است و در کنار انواع قرص انرژی برای کار می‌تواند فعالیت های جسمانی و ذهنی شما را ارتقاء دهند. به همین دلیل بعد از استفاده کوتاه مدت از مکمل های انرژی زا می‌توانید احساس خوشایندی داشته باشید البته این موضوع برای ورزشکاران و کسانی که در کارهای روزمره خود به تمرکز ذهنی نیاز دارند عملکرد بیشتری خواهد داشت.

بهترین مکمل های انرژی زا

اگر قصد دارید تا با خرید مکمل های انرژی زا و رفع خستگی به یک انرژی رضایت بخشی برسید باید اول از همه وضعیت عمومی بدن شما توسط یک پزشک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. زیرا ممکن است که خستگی شما به دلیل کم کاری تیروئید، عفونت‌های شدید، ایدز، دیابت و… باشد. پس باید در ابتدا برخی آزمایشات لازم را انجام دهید. چنانچه بی‌رمقی و خستگی شما به علت کمبود انرژی باشد می‌توانید با مراجعه به مجموعه بی بی دارو از بهترین مکمل های گیاهی انرژی زا یا پودرهای شیمیایی استفاده کنید. این نوع مکمل ها می‌توانند احساس افسردگی را از شما دور کنند و قدرت تحمل شما را افزایش دهند. همچنین سندرم خستگی مزمن را درمان کنند و باعث رفع بی‌حالی و ضعف عمومی شما شوند.

از کجا مکمل انرژی زا بخریم؟

به دلیل اینکه مکمل های انرژی زا نسبت به مکمل های دیگر در بازار بیشتر مشتری دارند. پس این داروهای گیاهی و شیمیایی علاوه بر داروخانه‌ها در بسیاری فروشگاه‌ها هم به صورت غیرقانونی عرضه می‌شوند. متأسفانه برخی از این مکمل ها غیراستاندارد بوده و حتی باعث مرگ افراد می‌شوند‌. پس بهتر است برای خرید قرص انرژی زا برای افسردگی، رفع خستگی و… با ما در داروخانه تخصصی مادر و کودک در ارتباط باشید. زیرا مسئولین فنی ما در این داروخانه می‌توانند روش مصرف مکمل های انرژی زا برای ورزشکاران، برای کار و غیره را در اختیارتان قرار دهند. همچنین هشدارهای لازم را برای استفاده‌های درست از این مکمل ها را ارائه خواهند داد.

سخن پایانی

از آنجایی که داشتن انرژی لازم تأثیر مستقیمی با موفقیت شما در درس خواندن، کار کردن، ورزش کردن و سایر کارهای روزمره دارد. پس همیشه باید به دنبال راهکارهایی باشید که انرژی مورد نیاز خود را تأمین کنید. اگر چه خوردن گروهی از پروتئین‌ها، کربوهیدرات ها، ویتامین‌ها و چربی‌ها به اندازه کافی به شما انرژی می‌دهند. اما در حقیقت با مصرف مکمل های انرژی زا می‌توانید انرژی مضاعفی را به دست آورید. همچنین مانع از بروز بسیاری بیماری های شایع مثل افسردگی، بی‌حوصلگی و غیره شوید.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100