پوکی استخوان

داروخانه آنلاین

فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
21,255تومان662,175تومان
توضیحات تکمیلی

مکمل های پوکی استخوان می‌توانند کمبود کلسیم و کمبود ویتامین D بدنتان را به خوبی جبران کنند. این داروها قدرت استخوان را افزایش می‌دهند همچنین باعث می‌شوند تا مواد مغذی در بدن شما بهتر جذب شود‌. در واقع این نوع مکمل های غذایی به خوبی پوکی استخوان را در سنین مختلف مدیریت می‌کنند. پس یکی از روش‌های مؤثری که استخوان‌ها را تقویت می‌کند و مانع از زود شکسته شدن آن‌ها می‌شود مکمل های مناسب هستند.

 

مهم‌ترین مکمل های پوکی استخوان

پوکی استخوان یا همان استئوپروز یک بیماری خاموش است که سبب ضعیف شدن استخوان‌ها می‌شود. معمولاً این بیماری در افراد سالمند رخ می‌دهد به همین دلیل به آن سرطان خاموش گفته می‌شود. زیرا به مرور زمان تراکم استخوان‌ها کاهش پیدا می‌کنند و با کمترین فشار شکسته خواهند شد. به همین منظور ما در مجموعه بی بی دارو به شما پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از پوکی استخوان با مصرف برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری مانع از بروز چنین بیماری خاموشی شوید. تعدادی از این مکمل های پوکی استخوان عبارت‌اند از:

  • کلسیم
  • ویتامین دی
  • منیزیم
  • ویتامین کا
  • بور
  • سیلیسیوم
  • مکمل های گیاهی
  • و…

 

ضرورت مکمل های پوکی استخوان

اگر چه این بیماری بیشتر در سالمندان اتفاق می‌افتد. ولی گاهی اوقات عوامل مختلفی مانند بی اشتهایی، مشکلات گوارشی یا حتی محدودیت‌های رژیم غذایی مانع از دریافت یا جذب مواد مغذی در بدنتان می‌شود. به همین دلیل کمبود برخی مواد معدنی و ویتامین‌ها می‌توانند بسیاری از نیازهای بدن را تحت تأثیر قرار دهند. در چنین حالتی استخوان‌ها مستعد پوکی شده و به مرور زمان متخلخل می‌شوند. بنابراین لازم است برای رفع نیاز بدن و جلوگیری از پوکی استخوان از مکمل ها و ویتامین‌های شیمیایی استفاده کنید. در واقع این مکمل های غذایی می‌توانند مقدار زیادی از مواد مغذی بدنتان را در کمترین زمان تأمین کنند.

 

بهترین قرص پوکی استخوان

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی پوکی استخوان در خانم‌ها بسیار بیشتر از آقایان است. البته بسیاری از افراد از داشتن چنین این بیماری هیچ اطلاعی ندارند. بنابراین تا هنگامی که قسمتی از استخوان‌های آن‌ها دچار شکستگی نشود به این بیماری پی نخواهند برد. مطمئن باشید که هر چقدر سن شما بالاتر برود خطر ابتلا به این عارضه بیشتر خواهد شد. پس ما در داروخانه تخصصی مادر و کودک به شما توصیه می‌کنیم با مصرف مکمل های پوکی استخوان و انجام آزمایش تراکم استخوان از مبتلا شدن به این بیماری جلوگیری کنید. البته توجه داشته باشید که این نوع مکمل ها در دو گروه دسته‌بندی می‌شوند‌‌ برخی از مکمل های غذایی برای تقویت ساختار استخوان به کار می‌روند‌. اما برخی مکمل های دیگر برای ساخت استخوان‌ها به کار می‌روند. پس قبل از تهیه این مکمل های پوکی استخوان با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

 

بهترین قرص کلسیم برای پوکی استخوان

یکی از رایج ترین و شناخته ترین مکمل های پوکی استخوان قرص های کلسیم هستند. این نوع قرص ها به همراه ویتامین پوکی استخوان نقش مهمی در سلامت استخوان‌های شما خواهند داشت. اگر چه امروزه داروهای زیادی برای بهبود تراکم استخوان تولید شده است ولی حتی جدیدترین داروی پوکی استخوان هم می‌تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. پس اگر شما بتوانید مکمل هایی را تهیه کنید که ضمن داشتن کلسیم در کنار آن‌ها ویتامین D، ویتامین B12، زینک و سلنیوم هم وجود داشته باشد. قطعاً سال‌ها از بیماری پوکی استخوان در امان خواهید بود.

 

سخن پایانی

اگر تمایل دارید هیچ گاه دچار پوکی استخوان نشوید بهتر است اول از همه یک رژیم غذایی مناسب و سالم تهیه کنید. سپس در کنار استفاده از مواد طبیعی، مقدار مناسبی مکمل های پوکی استخوان مانند قرص های کلسیم و ویتامین D را فراموش نکنید. چنانچه نیاز به مشاوره در این زمینه دارید ما در داروخانه تخصصی مادر و کودک می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم و بهترین مکمل ها را در اختیارتان قرار بدهیم.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100