خرید ماسک تنفسی

داروخانه آنلاین

فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
700تومان22,000تومان
توضیحات تکمیلی

بیماری کرونا این روزها بر روی تمامی جنبه های زندگی بشری در سرتاسر دنیا تاثیر گذاشته است. این موضوع سبب شده است که هم سبک زندگی و رفتار افراد تغییر پیدا کند و هم مولفه دیگری به پوشش این روزهای مردم اضافه شود. این مولفه جدید و کوچک چیزی جز ماسک تنفسی صورت نیست.

 از جمله مهم ترین مواردی که در طول 3 سال گذشته دائما به استفاده از آن توصیه شده است، می توان ماسک های صورت را نام برد. انواع مختلفی از ماسک های صورت وجود دارند که در ادامه در خصوص آن ها توضیحات کامل تر و جامع تری را ارائه خواهیم کرد. فراموش نکنید که این توضیحات جامع می توانند به شما کمک کنند تا در هنگام خرید ماسک تنفسی مورد نیاز خودتان، چیزی را خریداری کنید که به آن نیاز دارید.

عوامل مهم در انتخاب ماسک تنفسی

عوامل مهم در انتخاب ماسک

ابتدا باید بدانید که برای خرید ماسک تنفسی به چه عوامل و مولفه هایی باید توجه کرد و آیا این موارد به قدری مهم هستند که بخواهیم برای یادگیری آن ها وقت خود را صرف کنیم. مسلما بله. زیرا شما نمی توانید دائما در خانه خود بمانید، لازم است که وارد اجتماع شده و به فعالیت های کاری و درسی خودتان بپردازید. به همین دلیل است که افراد مختلف بنا به محیط های کاری و درسی مختلفی که دارند، باید از ماسک های متفاوتی نیز استفاده کنند.

جنس ماسک تنفسی

اولین عامل مهم در خصوص جنس ماسک تنفسی است. جنس ماسک شما است که تعیین می کند آیا شما می توانید در برابر ویروس به خوبی محافظت شوید یا خیر. در خرید ماسک تنفسی حتما باید به این نکته توجه داشته باشید که معمولا ماسک های پنبه ای و یا ماسک هایی همچون N95 می توانند بیشترین تاثیر را در جلوگیری از انتقال بیماری و همچنین در جلوگیری از تنگی نفس شما داشته باشند.

بسته بندی ماسک

بسیاری از ماسک ها را می بینید که بدون داشتن هیچ بسته بندی نایلونی و…به فروش می رسند. معمولا این ماسک ها را در بین دست فروشان مشاهده می کنید. بهتر است تا حدالامکان از خرید این نوع از ماسک ها خودداری کنید، زیرا این ماسک ها می توانند دچار آلودگی بسیار زیادی باشند که نه تنها هیچ حفاظتی را از شما به وجود نمی آورند، بلکه حتی سبب بیمار شدن شما نیز می شوند.

انواع ماسک تنفسی

همان طور که گفته شد انواع مختلفی از ماسک ها وجود دارند که هر کدام از آن ها را می توانید خریداری کرده و استفاده نمایید اما مسلما استفاده کردن از ان ها در محیط های مختلف می تواند منوط به شرایط کاری شما باشد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم برای خریدن ماسک تنفسی ابتدا بدانید که قرار است این ماسک را برای چه جایگاهی استفاده کنید.

ماسک تنفسی پنبه ای

اولین مدل از ماسک ها را می توان ماسک های پنبه ای دانست. این ماسک ها که رایج ترین نوع ماسک تنفسی امروزی محسوب می شوند از الیاف پنبه تولید شده و یک بار مصرف نیز می باشند. معمولا در رنگ های آبی و سفید دیده می شوند اما می توانید آن ها را در رنگ های دیگری همچون قرمز، مشکی، زرد و…نیز پیدا کنید. این تنوع رنگی بیشتر به جهت حفظ روحیه افراد در دوران پاندمی کرونا است.

ماسک های تنفسی ها یک بار مصرف هستند و توصیه می شود تا در عرض 4 الی 7 ساعت استفاده از آن ها، حتما آن ها را عوض کنید و از یک ماسک دیگر استفاده نمایید. نوع ساخت ماسک های پنبه ای به این صورت است که فرد می تواند به راحتی عمل تنفس طبیعی خودش را انجام دهد و در عین حال نیز تا حدود 90 درصد از انتشار ویروس کرونا و دیگر ویروس ها و باکتری ها جلوگیری کند.

ماسک های پارچه ای

مورد بعدی در خصوص ماسک های پارچه ای است. این ماسک ها معمولا از جنس پارچه تهیه شده اند و دارای نقش و رنگ و طرح های مختلفی هستند. طرح ها و رنگ های این ماسک ها به حدی زیاد شده است که افراد بسیاری حتی ماسکشان را با رنگ و طرح لباسشان نیز می توانند ست کنند. این موضوع سبب می شود که استفاده از ماسک های تنفسی پارچه ای برای میهمانی ها و همچنین دورهمی های دوستانه و …بیشتر استفاده شود.

در خصوص ماسک های پارچه ای بهتر است بدانید که این ماسک ها دارای چند مدل مختلف هستند. در مدل اول این ماسک ها باید بدانید که هیچ لایه و الیاف پنبه ای وجود ندارد که بتواند از انتشار و انتقال میکروب ها جلوگیری کند و این موضوع در حالی است که در برخی دیگر از آن ها یک لایه الیاف پنبه ای نیز وجود دارد و می تواند یزان جلوگیری بیشتری را از انتقال و انتشار ویروس داشته باشد.

در صورتی که به دنبال خرید ماسک تنفسی از نوع پارچه ای هستید، بهتر است مواردی که دو لایه بوده و در بسته بندی نایلونی قرار گرفته اند را تهیه کنید تا از بابت تمیزی و کیفیت آن کاملا مطمئن باشید.

شیلدها

شیلدها

شیلدها نیز به نوعی در دسته بندی های ماسک ها قرار می گیرند. در حقیقت می توان گفت که این شیلدها می توانند تا حد بسیار بیشتری نسبت به ماسک های معمولی از شما در برابر انتقال ویروس محافظت و مراقبت کنند. شیلدها در واقع به نوعی محافظ های طلقی و یا همان پلاستیکی می گویند که می توانید آن ها را جلوی صورت خودتان قرار دهید و به سادگی محافظت از خودتان را دو برابر کنید.

ماسک های تنفسی معمولی صرفا از دهان و بینی شما محافظت می کنند اما شیلدها می توانند از پوست صوت و چشمان شما نیز به خوبی مراقبت کرده و اجازه درگیر شدن پوست شما با ویروس را ندهند.

جمع بندی

داروخانه مادر و کودک یکی از داروخانه هایی است که علاوه بر داروهای لازم برای بیماری های مختلف و همچنین بیماری های خاص، می تواند انواع ماسک ها را نیز به شما بفروشد. این داروخانه در حقیقت به نحوی است که نیازهای بیماران و مشتریان خودش را در هر زمینه ای تامین می نماید.

شما نیز در صورتی که قصد دارید ماسک های تنفسی مختلفی را برای حفاظت از خودتان در برابر بیماری کرونا تهیه کنید، بهتر است به داروخانه بیبی دارو و یا دیگر داروخانه های معتبر در سطح شهر مراجعه کنید زیرا مسلما در چنین فضاهایی می توانید ماسک های با کیفیت تر و همچنین بهتری را پیدا نمایید.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100