خرید محلول ضدعفونی

توضیحات تکمیلی

خرید محلول ضدعفونی در دوران اپیدمی کرونا تبدیل به یکی از ضروریات منازل و محل کار شده است. این محلول ‌ها معمولاً برای ضد عفونی کردن دست و همچنین وسایل مختلف استفاده می‌شوند. به طور کلی اگر به دنبال آن هستید که دچار بیماری‌هایی همچون کرونا، ا میکرون و… نشوید، بهتر است از انواع خرید محلول ضد عفونی‌کننده استفاده کنید. این نوع از محلول ‌ها را می‌توانید در داروخانه‌های مختلفی همچون داروخانه مادر و کودک و یا هر داروخانه دیگری در سطح شهر خریداری نمایید. اما مسلماً چند نکته مهم در این مورد وجود دارد که بهتر است به ان‌ها توجه داشته باشید.

مؤلفه‌های مهم در خرید محصول ضد عفونی

مؤلفه‌های مهم در خرید محصول ضد عفونی

همان طور که گفته شد در خرید محلول ضدعفونی باید مؤلفه‌های مهمی را در نظر بگیرید که ممکن است در صورت عدم توجه به آن‌ها، سبب شود خرید مناسبی را نداشته باشید. این موضوعات باعث می‌شود که هم هزینه و پول خود را دور ریخته باشید و هم آن که سلامتی و ایمنی که انتظار دارید را نتوانید از محصول مورد نظرتان به دست‌آورید. در این قسمت به چند مؤلفه مهم در زمینه این نوع از محلول ‌ها اشاره خواهیم کرد که توجه به آن‌ها خالی از لطف نیست.

میزان الکل موجود در محلول

اولین مورد در خصوص میزان الکل موجود در محلول است که بهتر است در هنگام خرید محلول ضدعفونی حتماً به آن دقت شود. این موضوع را فراموش نکنید که هر قدر الکل موجود در محلول بیشتر باشد، لزوماً آن محلول قدرت پاک کنندگی بالاتری ندارد. محلولی می‌تواند کاملاً مناسب باشد که حداقل ۶۰ و حداکثر ۹۵ درصد الکل داشته باشد و الباقی ان از آب تشکیل شده باشد. در ضمن فراموش نکنید که این محلول‌ ها می‌توانند به پوست دست شما نیز آسیب وارد کنند و به همین خاطر بهتر است کمتر از آن‌ها استفاده نمایید.

برند

مورد بعدی در خصوص برندی است که محلول ضدعفونی را از آنجا تهیه می‌کنید. این برند می‌تواند تأثیر بسیار مهمی بر روی کیفیت محصول خریداری شده شما داشته باشد.

انواع محلول ضد عفونی

انواع محلول ضد عفونی

برای خرید محلول ضدعفونی بهتر است بدانید که ابتدا کدام یک از مدل‌های آن را می‌خواهید. زمانی که بدانید کدام محلول ضد عفونی می‌تواند برای شما مناسب‌تر باشد، مسلماً انتخاب بسیار بهتر و راحت‌تری را نیز تجربه خواهید کرد. در این بخش به چند مدل مختلف از انواع محلول ضد عفونی می‌پردازیم که سبب می‌شود هرچه بهتر و ساده‌تر بتوانید محلول‌ های ضد عفونی را خریداری نمایید.

الکل‌های صنعتی

اولین مورد در خصوص انواع الکل‌های صنعتی است. این الکل‌های صنعتی معمولاً مدل‌های مختلف و گوناگونی دارند که بسیاری از آن‌ها می‌توانند درجات و مقادیر گوناگونی الکل را در خود جای دهند. به طور مثال باید بدانید که برخی از محلول ‌های ضد عفونی‌کننده که بیشتر برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌شوند، دارای درصد بیشتری از‌اتانول هستند. همین موضوع سبب می‌شود که خاصیت ضد عفونی کنندگی این الکل‌ها نیز بسیار افزایش پیدا کند.

اتانول، ایزوپروپانول و پروپانول از جمله مهم‌ترین محلول ‌های حاوی الکل هستند که در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند. اما دلیل انتخاب این مواد برای مواد ضد عفونی‌کننده چیست؟ الکل می‌تواند ساختار پروتئینی پوشش ویروس‌ها را از بین ببرد و سبب مرگ آن‌ها شود. یک نکته مهم این است که برخی از افراد گمان می‌کنند استفاده کردن از الکل خالص می‌تواند بسیار بهتر باشد، مسلماً الکل خالص نمی‌تواند به تنهایی سبب ضد عفونی کردن محیط شود زیرا در صورت عدم وجود آب، پروتئین‌ها به خوبی تجزیه نمی‌شوند، بنابراین الکل‌های صنعتی که با آب ترکیب شده باشند می‌توانند گزینه‌های بسیار خوب و مناسبی برای این کار باشند.

معمولاً در خرید محلول ضد عفونی که از نوع الکل صنعتی باشد متوجه می‌شوید که حدود ۶۰ الی ۹۵ درصد محلول از الکل و الباقی از آب تشکیل شده است که بنا به همین نسبت می‌تواند درصد ضد عفونی کنندگی متفاوتی داشته باشد.

همان طور که گفته شد الکل می‌تواند سبب از بین رفتن ساختار‌های پروتئینی شود که دور ویروس را احاطه کرده‌اند. مسلماً در پوست و در بدن انسان نیز پروتئین زیادی وجود دارد که مصرف مداوم و دائمی الکل می‌تواند به این پروتئین‌ها نیز آسیب برساند. به همین دلیل است که افرادی که دائماً از الکل‌های صنعتی برای پاک‌سازی و ضد عفونی دست‌های خود استفاده می‌کنند، پس از مدتی پوستشان دچار مشکلاتی همچون خشکی می‌شود.

مواد ضد عفونی‌کننده

مواد ضد عفونی که شامل انواع مختلف و گوناگونی از کرم‌ها و ژل‌های ضد عفونی می‌شوند، دسته دومی به حساب می‌ایند که در هنگام خرید محلول ضد عفونی می‌توانید به آن‌ها توجه کنید. این نوع از مواد معمولاً بدون الکل بوده و شامل مواد دیگری همچون تریکلوزان یا بنزالکونیوم کلراید می‌شوند.

مزیت‌هایی در مورد این محصولات وجود دارد که سبب می‌شود نسبت به الکل‌ها دارای ویژگی‌های برجسته‌تری باشند. اولاً آن که این مواد قابل اشتعال نیستند و می‌توانید آن‌ها را در هر محیطی همراه خود داشته باشید و نگران آتش گرفتن آن‌ها نباشید. دوما آن که میزان آسیبی که این محلول‌ های ضد عفونی‌کننده غیر الکلی به پوست دست می‌رسانند بسیار کمتر از محلول‌ های الکلی است.

معمولاً برای آن که بتوانید بیشترین تأثیر را از استفاده از محلول‌ های ضد عفونی‌کننده دست‌ها ببینید، بهتر است حدود ۲۰ الی ۳۰ ثانیه این محلول‌ ها را بر روی دست خود استفاده نموده و پس از آن که به خوبی تمام قسمت‌های میان انگشتان و… را با محلول شستشو دادید، اگر نیاز به شستشو با آب وجود دارد دست‌های خود را کاملاً با آب شسته و سپس اجازه دهید تا دست‌هایتان در معرض هوا خشک شوند.

جمع‌بندی

موضوعاتی که در خصوص خرید محلول ضد عفونی‌کننده بیان شد را می‌توانید در هنگام خرید این محصول در نظر داشته باشید و خرید مناسب و دقیقی را انجام دهید. فراموش نکنید که این محصولات می‌توانند دارای کیفیت‌ها و درجه‌بندی‌های مختلفی باشند که باید حتماً آن‌ها را در نظر بگیرید. بیبی دارو یکی از مراکزی است که می‌تواند محصولات بسیار مناسب و با کیفیتی را به شما عرضه کند. در کنار کیفیت این محصولات می‌توانید انتظار قیمت مناسب و مقرون به صرفه را نیز داشته باشید.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100