غذای کمکی کودک | خرید غذای کودک | غذای کودک | سرلاک

توضیحات تکمیلی

غذای کمکی کودک که غذای تکمیلی یا غذاهای جامد نیز نامیده می‌شود

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین تغذیه و غذای کودکان است؛ اغلب پدر و مادر ها به دنبال یافتن بهترین غذاها و مکمل‌های برای فرزند خود هستند تا امکان تغذیه سالم برای او مهیا شود.

انواع غذای کودک

  • حریره بادام
  • سرلاک گندم عسل
  • سرلاک برنج
  • سرلاک چند غله
  • شیرخشک بیومیل
  • پودر بیبی میل کارن

علاوه بر انواع غذاهای کمکی بالا که می توان برای شروع به کودک داد غذاهای کمکی دیگر عبارتند از:

 • سوپ میکس شده
 • فرنی
 • پوره
 • زرده تخم مرغ

داروخانه تخصصی مادر و کودک  محصولات معتبری از برندهای ایرانی و خارجی جهت تغذیه کودکان را گردآوری کرده است محصول مورد نظر خور را به سهولت یک کلیک خریداری نموده و به‌صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

کودکان و نوزادان برای رشد خود به غذا‌های ویژه‌ای نیاز دارند که به آن‌ها، غذای کمکی کودک  گفته می‌شود. این غذاها با توجه به داشتن مکمل‌های بسیار خوب همواره تاثیر بسیار زیادی برای رشد کودکان دارند. برای تهیه غذای کمکی کودک می‌توانید به داروخانه‌ها و دیگر صفحات مجازی و سایت‌های فروش آن‌ها مراجعه کرده و آن‌ها را سفارش دهید. هر کدام از این غذاهای کمکی کودک برای کودکان و نوزادان با شرایط مختلفی سازگاری دارند. مادران برای تهیه آن‌ها می‌توانند از انواع مختلف موجود در بازار استفاده کنند. در این راستا داروخانه آنلاین اقدام به ارائه انواع غذای کمکی برای کودکان و بزرگسالان نموده است.

انواع غذای کمکی کودک چگونه است؟

انواع غذای کمکی کودک چگونه است؟

کودکان شرایط مختلفی را دارا هستند و بسته به اینکه کدام یک از مواد مغذی و مکمل بدن خود را کم دارند می‌‌توانند از غذاهای کمکی استفاده کنند. هر کدام  از این غذاهای کمکی دارای مواد مختلفی هستند که با مصرف صحیح آن‌ها می‌توانیم نیازهای بدن کودکان را رفع کنیم. کودکان در سنین مختلف از شش ماهگی به بعد می‌توانند از غذاهای کمکی استفاده کنند اما این طور به نظر می‌رسد که شیر مادر یکی از بهترین غذاهای مورد نیاز برای کودکان است.

با توجه به اینکه امروزه در بازار انواع مختلفی از این غذاها وجود دارد می‌توانید با مراجعه به داروخانه‌های آنلاین و یا داروخانه  تخصصی مادر و کودک مشورت‌های لازم را در ارتباط با تهیه این غذاها دریافت کنید. همچنین در سایت‌های مختلف می‌توانید بازخورد افرادی را که از غذای کمکی کودکان استفاده کردند را مشاهده نمایید.

آیا غذای کمکی کودک خارجی بهتر است یا ایرانی؟

با توجه به اینکه کشور ایران همواره سعی کرده است در راستای پیشرفت قرار گیرد، همانند کشورهای خارجی انواع مختلفی از محصولات غذایی را تولید می‌کند. یکی از محصولاتی که ایران توانسته تولید کند غذای کمکی کودک است. اگر چه کشور ایران محصولات باکیفیتی را در این حوزه تولید کرده است اما محصولات خارجی با داشتن مواد طبیعی و استانداردهای لازم دارای مکمل‌های غذایی بهتری هستند.

با مراجعه به سایت‌های مختلف می‌توانید بازخوردی را که مردم نسبت به هر کدام از این محصولات خارجی و یا ایرانی دارند مشاهده کنید. با مشاهده بازخورد مردم می‌توانید محصول مورد نظر خود را با توجه به شرایط کودک و سن او انتخاب کنید. بسیاری از افرادی که توانایی استفاده از غذاهای مکمل خارجی را ندارند می‌توانند از غذاهای مکمل ایرانی با داشتن مواد مورد نیاز با بدن کودک خود با هزینه کمتری استفاده کنند.

آیا غذاهای مکمل همه نیازهای بدن کودکان را رفع می‌کند؟

آیا غذاهای مکمل همه نیازهای بدن کودکان را رفع می‌کند؟

با توجه به اینکه کودکان نیازهای مختلفی دارند همواره والدین این کودکان برای رفع نیازهای آن‌ها از غذاهای مکمل استفاده می‌کنند. هر کدام از این غذای کمکی کودک با توجه به اینکه در چه شرایط و سنی برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای مواد مورد نیاز بدن کودک است. اگر چه با استفاده از این مکمل‌ها می‌توان نیازهای بخش خاصی از بدن کودکان را رفع کرد اما نمی‌توانید همه نیازهای بدن آن‌ها را رفع کنید.

همچنین به نظر می‌‌رسد که این محصولات تا سن خاصی برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین غذا برای کودکان شیر مادر است که جایگزینی ندارد. با مراجعه به داروخانه تخصصی مادر و کودک می‌توانیم نیازهای بدن کودک خود را شناسایی و در صورت نیاز از غذاهای مکمل برای آن‌ها استفاده کنیم.

 آشنایی با انواع سرلاک و فواید آن‌ها

سرلاک غذای کمکی سالمی برای نوزاد است. این محصول بصورت وسیع برای هر سن نوزاد موجود است.همچنین سرلاک از نظر طعم و قوام دارای تنوع است. در تعریف علمی می توانیم سرلاک را یک غلات مخصوص نوزاد بنامیم که دارای پروبیوتیک مفید بیفیدوس است که این پروبیوتیک باعث تقویت سیستم ایمنی و گوارشی نوزاد شما می شود.

سرلاک مرحله اول

این سرلاک را می‌توانید از شش ماهگی به نوزاد خود بدهید. نوزادان ۶ الی ۸ ماهه می‌توانند از این سرلاک استفاده کنند.این سرلاک‌ها اغلب تک ماده‌ای هستند؛ مثلا از گندم، برنج ساده، گندم و سیب درست شده‌اند.  البته نوزادان بزرگ‌تر هم می‌توانند از این سرلاک بخورند اما بهتر است از سرلاک مخصوص سن آن‌ها استفاده کنید که مواد و طعم‌های بیشتری دارد و برای بدنشان مقوی‌تر است.

 

سرلاک مرحله دوم

این سرلاک برای نوزادان ۸ الی ۱۰ ماهه است. با رشد کودک الگوی چشایی او نیز تغییر پیدا می‌کند و گسترش می‌یابد. طعم شیرین آن‌ها و وجود تکه‌های میوه در این سرلاک‌ها می‌تواند حس چشایی کودکان را تحریک کنند تا آن‌ها بتوانند با طعم‌های جدید آشنا شوند.

او اکنون می‌تواند طعم‌های بیشتری را بخورد. در این مرحله سرلاک‌هایی با مواد مختلف را می‌توانید به او بدهید:

 • سرلاک گندم، سیب و گیلاس
 • سرلاک گندم و پرتقال
 • سرلاک برنج و سبزیجات
 • سرلاک عسل و گندم

سرلاک مرحله سوم

از این سرلاک می‌توانید برای کودکان بالای ده ماه استفاده کنید. در این مرحله طعم‌های پیچیده‌تری وجود دارد؛ مثلا ترکیب گندم، عسل و خرما. ترکیب برنج با تکه‌های میوه. هر چه طعم‌ها بیشتر باشد، کودک شما بیشتر لذت می‌برد.

 

دسته‌بندی سرلاک بر اساس مواد تشکیل شده

 • سرلاک گندم و عسل

این سرلاک بسیار مغذی است. همچنین برای کودکانی مناسب است که سوءتغذیه دارند. این سرلاک دارای آهن، روی، کلسیم، ویتامین A و C است. همچنین در آن بیفیدوس BL وجود دارد که یک پروبیوتیک طبیعی فعال است که به تقویت سیستم ایمنی نوزاد کمک می‌کند. همچنین هضم آن راحت است.

 • سرلاک پوره پرتقال و موز و غلات

این سرلاک سرشار از ویتامین سی است که موجب رشد ذهنی نوزاد می‌شود. ویتامین سی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. هضم آن نیز ساده است.

 • سرلاک سه غله و شیر

این سرلاک منبع غنی ویتامین D و کلسیم است. علاوه بر این، آهن نیز دارد.

برای درست کردن سرلاک می‌توانید از شیر مادر، آب یا شیر خشک استفاده کنید. در انتخاب شیر باید دقت کنید؛ زیرا کودکان در هر سنی نمی‌توانند شیر گاو بخورند.

 • سرلاک برنج

هضم سرلاک برنج برای نوزادان راحت است. سرلاک برنج قهوه‌ای فیبر بالایی دارد و برای دستگاه گوارش نوزاد مفید است.حاوی بیفیدوس و مواد مغذی حفاظت کننده جهت کمک به تقویت سیستم دفاعی طبیعی کودک

 • سرلاک گندم و تکه های خرما

سرلاک گندم و تکه های خرما به همراه شیر نستله تغذیه ‏ای متعادل و مناسب برای معده کوچک کودکان می باشد که ریز مغذی های لازم برای رشد و تکامل کودکان را فراهم می نماید. این سرلاک از پایان ۸ ماهگی قابل استفاده برای شیرخواران می باشد.

فهرست انواع سرلاک‌ها می‌تواند ادامه پیدا کند اما پایه اصلی آن‌ها گندم، برنج و بادام است که به همراه خرما، عسل، تکه‌های میوه شیرین شده‌اند.

 

در ساخت سرلاک‌ها معمولا از شیر بدون چربی استفاده می‌شود. اگر فرزند شما به لاکتوز حساسیت دارد، باید سرلاک‌هایی را خریداری کنید که شیر ندارند. همچنین با پزشک اطفال مشورت کنید و نظر او را در این باره بپرسید. علاوه بر این، برخی از کودکان به گندم و گلوتن حساسیت دارند. برای همین نباید از سرلاک‌هایی استفاده کنید که پایه آن‌ها گندم است

 

خرید از …..

امروزه افراد بسیار زیادی با توجه به داشتن کودک همواره نگرانی‌های بسیار زیادی در رابطه با سلامت کودک و نیازهای بدن کودک خود دارند. این افراد می‌توانند با مراجعه به سایت‌ داروخانه آنلاین از نیازهای بدن کودک خود در سنین مختلف اطلاع پیدا کنند.

با اطلاع پیدا کردن از نیاز بدن کودک خود می‌توان از غذای کمکی کودک استفاده کرد. به نظر می‌‌رسد که این غذاهای مکمل با توجه به برطرف کردن نیازهای بدن کودکان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است‌. برای دریافت این غذاهای مکمل می‌توانید به داروخانه‌ها و یا حتی به پزشک‌های کودک مراجعه کرده و با انجام آزمایشات مختلف از نیازهای بدن کودک خود مطلع شوید.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100