پوست کودک - مراقبت از پوست کودک - خرید بهترین محصولات پوست کودک

فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
23,885تومان399,800تومان
توضیحات تکمیلی

مراقبت از پوست کودک

محصولات کودک می‌توانند باعث تحریک، خشکی، پف کردن و بثورات پوستی نوزاد شوند. با این حال، کارهای زیادی می توانید برای مراقبت از پوست کودک خود در برابر این مشکلات پوستی انجام دهید. بیبی دارو سعی کرده است تا نکات مهم را برایتان توضیح دهد و به شما بگوید که کدام یک از موارد ذکر شده در این مقاله می تواند به شما کمک کند تا خرید بسیار بهتری را داشته باشید.

نوزاد تازه متولد شده پوشش محافظی به نام ورنیکس بر روی پوست خود دارد که به طور طبیعی هفته اول پوست می کند.نیازی به عجله کردن، مالیدن یا درمان آن با لوسیون یا کرم نیست.

حمام کردن بیش از سه بار در هفته در طول سال اول زندگی روغن های طبیعی محافظت کننده از پوست کودک را از بین می برد.که ممکن است پوست کودک را آسیب پذیر و خشک کند. همچنین ممکن است اگزما را تشدید کند.

چند نکته برای جلوگیری از خشکی و تحریک پوست و اگزما:

  • استفاده از صابون و شامپوهای ناملایم را به حداقل برسانید و از محصولات بهداشتی مخصوص کودکان استفاده کنید.
  • استفاده از محصولات پوستی معطر نوزاد را محدود کنید. اگر پوست آنها خشک است، فقط از پماد یا لوسیون در مناطق خشک پوست استفاده کنید.
  • پس ازحمام کردن کودک  از روغن بچه میتوانیداستفاده کنید تا جایگزین مناسبی برای چربی های طبیعی از دست رفته پوست کودک شود و اثرات شستشو با آب و صابون و شامپو را جبران کند.
  • حفظ رطوبت پوست کودکان در جذب و نگهداری آب بستگی دارد. روغن بچه به صورت یک لایه روی پوست قرار میگیرد و رطوبت بدن کودک را حفظ می کند.
  • PH  طبیعی پوست کودک کمی اسیدی است و حتی شستشوی مکرر با آب می تواند باعث تحریک پوستی کودکان شود. استفاده از روغن بچه می تواند از تماس مکرر پوست کودک با آب جلوگیری کند.
  • لباس نوزاد را قبل از پوشیدن بشویید. فقط از شوینده های لباس های کودک استفاده کنید که فاقد عطر و رنگ هستند. لباس‌ها، ملافه‌ها و پتوهای نوزاد را جدا از رخت‌شویی خانواده بشویید.
  • جهت پیشگیری از بروز سوختگی نیز می توان هر بار پس از شستشو و خشک کردن کودک و قبل از پوشک کردن او به مقدار کافی از این کرم استفاده کرده تا از عرق سوز شدن و حساسیت و قرمزی پوست جلوگیری شود.

بیشتر مشکلات پوستی نوزادان، مانند اگزما یا بثورات پوشک، در یکی دو ماه اول ایجاد نمی شود. اگزما به صورت بثورات قرمز و خارش دار بیشتر روی صورت و پوست سر، آرنج ها و پشت زانو ظاهر می شود.

جمع بندی

مشکلات پوستی ( اگزما، عفونت های قارچی، جوش ها و .. ) می توانند پوست را به خطر بیاندازند بنابراین موارد و مسائل مطرح شده در این زمینه را می توانید به سادگی در همین مقاله و صرفا با صرف چند دقیقه زمان مطالعه کنید و از مشکلات پوستی جلوگیری کنید.

داروخانه مادر و کودک یکی از نمونه هایی است که می توانید خرید بهترین محصولات پوست کودک خود را با نهایت اطمینان و آرامش از آن جا انجام دهید. شاید گاهی اوقات ناچار شوید تا برای محصولات آرایشی که از داروخانه می خرید، هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما در نهایت می توانید مطمئن باشید که محصول خریداری شده شما دارای کیفیت بسیار بالا و همچنین اصالت کالا است.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100