قطره آهن | خرید قطره آهن | بهترین قطره آهن برای کودکان

داروخانه آنلاین

فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0تومان141,700تومان
توضیحات تکمیلی

نحوه مصرف قطره آهن برای کودکان و شیرخوران چگونه است؟

بر اساس دستورالعمل های نحوه مصرف قطره آهن برای کودکان و شیرخوران، برای کلیه شیرخورانی که با وزن طبیعی متولد می شوند (اعم از کودکانی که با شیر مادر و یا شیر مصنوعی تغذیه می شوند).

قطره آهن از پایان ۶ ماهگی و یا همزمان با شروع تغذیه تکمیلی تا پایان ۲۴ ماهگی به میزان روزانه حداکثر ۱۵ میلی گرم آهن المنتال (خالص ) در روز توصیه می شود.

این مقدار در قطره های آهن شرکت های ایرانی که معمولا ۱ سی سی آن حاوی ۲۵ میلی گرم آهن المنتال است ، معادل ۱۵ قطره در روز است.

در برندهای خارجی همچون Irovit, Ferroglobin, vitaglobin , برای دریافت نیاز مصرف آهن باید ۱ سی سی از فرآورده به کودک خورانده شود.

جالب است بدانید در مورد برندهایی همچون Liposofer, Ferrosomal , Irofix, Lipifer, Sideral که بدلیل فرمولاسیون منحصر به فرد خود حاوی ۷ م.گ آهن لیپوزومال هستند برای تامین میزان نیاز روزانه که باید ۱ سی سی به اطفال خورانده شود. این ترکیبات جذب بهتری نسبت به سایر فرآروده های موجود در بازار داشته و مانع از سیاه شدن دندان ها می شوند.

چگونه از بهداشت دهان و دندان در اطفال خود مطمین شویم؟

مراقبت از بهداشت دهان و دندان بدلیل جلوگیری از مشکلاتی چون پوسیدگی دندانها که ممکن است از سنین کودکی آغاز شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بهتر است بدانید متخصصین توصیه میکنند که کودکان بین سنین ۱۸ تا ۲۴ ماهگی یک بار توسط دندانپزشک خود ویزیت شوند.

خوردن ترکیبات و نوشیدنی های حاوی شکر بصورت مداوم و به خصوص در هنگام خواب در اطفال باید محدود شوند و از زمانی که اولین دندان های کودک شروع به رشد میکنند در سنین زیر ۲ سال با گاز استریل مرطوب و یا مسواک مخصوص اطفال و ترجیحا بدون استفاده از خمیر دندان می توانید دندان های آنها را تمیز کنید.
گفتنی است بیشتر خمیر دندان های مربوط به اطفال، موجود در بازار دارویی حاوی سدیم‌فلوراید است.

بنابراین در سنین بالای ۲ سال خمیر دندان های مخصوص کودکان که عمدتا حاوی فلوراید است به اندازه یک نخود مصرف شود و از کودک خود بخواهید بعد از شستشو آن را قورت ندهد.

بهترین قطره آهن برای کودکان را از کجا بخریم؟

بهترین قطره آهن برای کودکان،را میتوانید  در داروخانه تخصصی مادر و کودک  تهیه کنید و حتی می توانید از تیم علمی سایت بی بی دارو   مشاوره تخصصی بگیرید.

 

 

 

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100