شیرخشک

ترکیب اصلی در اکثر شیرخشک های امروزی شیر گاو است اما شیر گاو قبل از استفاده در شیر خشک به مقدار زیادی تغییر داده می شود تا به ترکیب اصلی شیر مادر نزدیک گردد. تغییراتی همچون استفاده از مینرال ها و مواد معدنی، اضافه کردن اسیدهای چرب، پره و پروبیوتیک ها و تغییر غلظت پروتئین های موجود در شیر گاو که همگی به هضم راحت شیر خشک برای شیرخوران کمک می کند. با این حال برخی نوزادان نیاز به استفاده از شیر خشک های رژیمی داشته که ترکیباتش بر مبنای نیاز آن ها تغییرات بخصوص تری نسبت به فرمول های معمولی دارد.

آلرژی به پروتئین گاوی در نوزادان

حساسیت به شیر خشک های گاوی ممکن است به صورت دانه های قرمز رنگ روی پوست نوزاد، استفراغ، اسهال و یا وجود خون در مدفوع بروز کند.
شیر خشک Neocate فرمولی مناسب برای کوکان زیر یکسال و مبتلا به آلرژی به پروتئین شیر گاوی است. این شیر فاقد پروتئین گاوی و بر پایه آمینو اسید آزاد می باشد. Nutramigen AA و Pregestimil LIPIL هم که به ترتیب بر پایه امینواسید و پروتئین های هیدرولیز شده است می تواند در کودکانی که حساسیت به پروتئین گاوی دارند استفاده گردد
به یاد داشته باشید شیر خشک های Hpoallergic و یا فرمول ها بر پایه پروتئین سویا در مواردی که آلرژی به پروتئین گاوی در کودک شما تشخیص داده شده است، حتما باید با صلاحدید و نظر پزشک استفاده گردد.

کودکان در معرض آلرژی

شیر خشک های BEbelac HA و NAN HA مناسب برای کودکان با ریسک آلرژی است اما برای درمان آلرژی به شیر گاو به کار نمی رود.
این نوع شیر خشک ها معمولا دارای هیدرولاز و یا پروتئین های هیدرولیز شده است.
علاوه بر این دو فرمول، شیر خشک Isomil که بر پایه پروتئین سویا ست، فاقد پروتئین شیر گاو و لاکتوز است و می تواند در کودکانی که بدلیل عدم تحمل لاکتوز دچار اسهال می شوند و یا در ریسک آلرژی به پروتئین گاوی هستند به کار رود.

رفلاکس در کودکان

۴۰ درصد از بچه های زیر سه ماه درگیر مشکل بالا آوردن غذای هضم نشده هستند که معمولا تا ۱۲ ماهگی بهبود می یابد. برای این دسته از نوزدادن شیر خشک Bebelac AR بدلیل وجود ترکیبات الیگوساکاریدی که باعث افزایش ویسکوزیته شیر می شوند، مناسب است.
ترکیب این شیرخشک باعث افزایش ویسکوزیته شیر در معده شده و از برگشت محتویات معده به مری جلوگیری می کند. شیر خشک Biomil AR هم با داشتن عامل غلیظ کننده نشاسته ذرت یا سیب زمینی که بصورت صد در صد جذب می شود می تواند برای تغذیه نوزدان مبتلا به این مشکل به کار رود.‌

عدم تحمل لاکتوز در کودکان

عدم تحمل به لاکتوز در کودکان

تظاهرات عدم تحمل به لاکتوز می تواند به شکل درد و تورم شکم، دفع گاز و اسهال باشد. از آنجایی که این علایم ممکن است بین عدم تحمل به لاکتوز و آلرژی به پروتیین گاوی مشترک باشد، تشخیص نهایی مشکل در کودک شما و توصیه به مصرف شیرخشک های رژیمی به عهده پزشک می باشد.

به واقع عدم تحمل حقیقی به لاکتوز در کودکان شیوع بسیار کمی دارد. به هر حال در برخی مواقع همچون اسهال در کودکان که می تواند بدلیل تغییر در آنزیم های روده ای هضم لاکتوز را برای آن ها سخت کند، ممکن است آنها برای مدت موقت تحت درمان با رژیم شیر سویا قرار گیرند. این شایعترین نوع عدم تحمل به لاکتوز در شیرخواران است. از دیگر فرمولاهای بدون لاکتوز می توان به Biomil LF و Bebelac LF اشاره کرد.

شیر خشک AL 110  نیز با فرمولاسیون فاقد لاکتوز و ساکارز برای کودکان با علایم سو جذب دارند، عدم تحمل لاکتوز موارد بعد از اسهال و همچنین آلرژی به پروتیین سویا فرموله شده است.

طرز درست کردن شیرخشک نوزاد

نمایش 1–12 از 48 نتیجه

نمایش 9 24 36

شیرخشک گیگوز 2 – Guigoz2 Milk Powder

شيرخشك-تروويتال اي آر – MILK-TRUVITAL AR

شیر خشک آپتامیل ۱ نوتریشیا – Nutricia Aptamil 1Milk Powder

شیرخشک گیگوز 1 – Guigoz 1 Milk Powder

شيرخشك سوپراميل 2 – MILK-SUPRAMIL 2

ببجونيور شيرخشك – MILK-BEBEJONIOR

شيرخشك آپتاميل پپتي 2 – MILK-APTAMIL PEPTI2

نان اچ آ 2 شيرخشك – MILK-NAN HA 2

41,000 تومان

شيرخشك-بيوميل ال اف – MILK-BIOMIL LF

شیرخشک بیومیل 1 – Biomil 1 milk

ببلاك كامفورت شيرخشك – MILK-BEBELAC COMFORT

آپتامیل پی دی اف – Aptamil PDF