کرم ضد آفتاب | خرید ضد آفتاب | کرم ضدآفتاب ژنوبايوتيك

فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
71,460تومان328,000تومان
توضیحات تکمیلی

خرید ضد آفتاب یکی از کارهایی است که می توانید برای حفظ سلامت پوست خود انجام دهید. این نوع از کرم ها معمولا سبب می شوند تا زمانی که بیرون از خانه و در معرض تابش نور مستقیم خورشید هستید دچار آفتاب سوختگی و یا لکه های ناشی از تابش نور خورشید نشوید. بیبی دارو سعی کرده است تا نکات مهم در هنگام خرید کرم ضد آفتاب را برایتان توضیح دهد و به شما بگوید که کدام یک از موارد ذکر شده در این مقاله می تواند به شما کمک کند تا خرید بسیار بهتری را داشته باشید.

ویژگی های کرم ضد آفتاب

ویژگی های کرم ضد آفتاب

در هنگام خرید ضد آفتاب باید بدانید که این کرم ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند که بتوانید از آن ها با نهایت اطمینان استفاده کنید و نگران ابتلا به بیماری های مختلف پوستی همچون لکه های پوستی، جوش های ریز و درشت و مختلف نباشید.

سازگار با پوست

اولین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم در خصوص سازگار بودن کرم ضد آفتاب مورد نظر با پوست ما است. هر نوع کرم ضد آفتابی را نمی توانید برای پوست خودتان استفاده کنید زیرا معمولا پوست ها انواع مختلفی دارند که شامل پوست چرب، پوست خشک و همچنین پوست معمولی می شود. در این قسمت باید بدانید که هر نوع کرمی که با پوست شما سازگارتر باشد می تواند گزینه و انتخاب بسیار بهتری نیز برای شما محسوب شود.

برند کرم ضد آفتاب

مورد بعدی در خصوص برندی است که خرید ضد آفتاب خود را از آنجا انجام می دهید. معمولا برند ضد آفتاب مدنظر شما باید جز برندهای معتبر و معروفی باشد که امروزه در بازار وجود دارند. در خصوص لوازم آرایشی و به خصوص کرم هایی که مستقیما با پوست صورت شما در تماس هستند بهتر است هیچ گاه ریسک نکرده و از محصولات متفرقه و ناشناسی که تا به حال هیچ تجربه ای در مورد آن ها نداشته اید، استفاده نکنید. زیرا در صورتی که محصولات این برندهای جدید با پوست شما سازگار نباشند، می توانند نه تنها سبب تخریب و بدتر شدن شرایط پوستی شما شوند بلکه حتی ممکن است مشکلات تازه و جدیدی را نیز برایتان به وجود آورند.

SPF

مورد بعدی در خصوص اس پی اف کرم های ضد آفتاب است. اس پی اف در حقیقت شاخصی است که برای کرم های ضد آفتاب تعیین شده است و بر طبق آن مشخص می شود که کرم مورد نظر ما تا چه حد می تواند در برابر سوختگی پوست از خودش مقاومت نشان دهد. در حقیقت این معیار و میزان به شما کمک می کند تا بدانید که چه اس پی افی برای پوست شما انتخاب بهتری است.

حداقل مقدار اس پی افی که برای کرم های ضد آفتاب پیشنهاد می شود 15 است، اما نرمال ترین و بهترین مقدار آن که به وسیله پژوهشگران و دانشمندان و پزشکان زیادی تایید شده است، در حدود 30 می باشد. البته اس پی اف های بالاتر از 30 نیز وجود دارند که زیاد توصیه نمی شوند زیرا مواد شیمیایی بیشتری دارند که می توانند به پوست آسیب های زیادی را وارد کنند.

میزان محافظت کرم های ضد آفتاب با توجه به مقدار SPF :

محافظت کم

 

ضد آفتاب با مقدار SPF زیر 15 درصد:
محافظت متوسط ضد آفتاب با مقدار SPF 15 تا 30 درصد:

 

محافظت خوب ضد آفتاب با مقدار SPF 30 تا 50 درصد:

 

محافظت عالی ضد آفتاب با مقدار SPF 50 درصد به بالا:

 

مقاوم در برابر UVA

اس پی اف که در مورد آن توضیح داده شد در حقیقت نشان دهنده میزان مقاومت کرم ضد آفتاب ما در برابر اشعه UVB است. این اسعه تنها 5 درصد از 100 درصد نور خورشید را تشکیل می دهد. اما اشعه های UVA که 95 درصد دیگر نور خورشید را می سازند ارتباطی با اس پی اف ندارند.

برای آن که کرم ضد آفتاب ما بتواند به صورت کامل و دقیق پوست ما را از اشعه های مضر در امان نگه دارد لازم است تا در برابر اشعه UVA نیز مقاوم باشد.

نکات مهم در استفاده از ضد آفتاب

نکات مهم در استفاده از ضد آفتاب

برای خرید ضد آفتاب نکاتی را مطرح کردیم که می تواند بسیار به شما کمک کند. این نکات را بهتر است در هنگام خرید این نوع از کرم ها در نظر داشته باشید اما برای استفاده از کرم های ضد آفتاب باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

اولین مورد آن است که حداقل 20 الی 30 دقیقه پیش از خروج از منزل از کرم ضد آفتاب خود استفاده کنید. این کرم باید فرصت کافی برای جذب شدن به پوست شما را داشته باشد تا بتواند به شما در داشتن پوستی بهتر و شاداب تر کمک کند.

مورد بعدی در خصوص ساده و یا رنگی بودن کرم های ضد آفتابی است که استفاده می کنید. بهتر است از کرم های ضد آفتاب ساده و سفید استفاده کنید که رنگدانه های کمتری دارد و کمتر به پوست شما آسیب وارد می کند.

در صورتی که قرار است از کرم های دیگری نیز استفاده کنید فراموش نکنید که ضد آفتاب را باید به عنوان خارجی ترین لایه قرار دهید و دیگر کرم ها باید زیر ضد آفتاب شما باشد.

خرید ضد آفتاب

خرید لوازم آرایشی بهداشتی خود را می توانید از مراکز و فروشگاه های معتبری انجام دهید که از بابت کیفیت و همچنین اصالت کالاهای آن ها مطمئن باشید. فراموش نکنید که این نوع از محصولات می توانند به صورت مستقیم با پوست شما در تماس باشند و همین موضوع سبب می شود تا اگر به دنبال استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب و یا خرید ضد آفتاب تقلبی بروید، سلامت پوست خود را در معرض خطر بگذارید.

موضوع مهمی که در این زمینه وجود دارد خرید کردن از داروخانه ها است. داروخانه مادر و کودک یکی ا نمونه هایی است که می توانید خرید ضد آفتاب خود را با نهایت اطمینان و آرامش از آن جا انجام دهید. شاید گاهی اوقات ناچار شوید تا برای محصولات آرایشی که از داروخانه می خرید، هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما در نهایت می توانید مطمئن باشید که محصول خریداری شده شما دارای کیفیت بسیار بالا و همچنین اصالت کالا است.

 

جمع بندی

موارد و مسائل مطرح شده در این زمینه را می توانید به سادگی در همین مقاله و صرفا با صرف چند دقیقه زمان مطالعه کنید، اما مسلما پس از آن می دانید که خریدن و استفاده از کرم ضد آفتاب تا چه حد می تواند برای سلامت پوست صورت و حتی دست های شما مفید باشد. این نوع از کرم را حتی می توانید برای فصل تابستان و زمانی که لباس های کوتاه و یا تابستانی می پوشید نیز استفاده کنید.

کمتر بخوانید بیشتر بخوانید
فیلتر
فیلتر براساس دسته بندی
فیلتر براساس قیمت
0100