مشاهده علاقه مندی

ورود / عضویت

عرق سرد نشانه چیست؟

عرق سرد نشانه چیست؟
عرق سرد نشانه چیست؟

عرق سرد نشانه چه چیزی است؟ آیا تا به حال این نوع از عرق را تجربه کرده‌اید؟ این مقاله برای افرادی که اطلاعات کمی در این زمینه دارند، یعنی نمی‌دانند این مدل از عرق کردن چه نشانه‌هایی دارد، در اثر چه عواملی بروز پیدا می‌کند و چرا باید به آن توجه کنیم، می‌تواند مفید باشد. بنابراین اگر شما نیز جزء همین دسته از افراد هستید، بهتر است به این مقاله با دید بهتر و بازتری توجه داشته باشید.

عرق سرد چیست؟

اولین موضوع آن است که عرق سرد چیست و چگونه ایجاد می‌شود. به طور کلی دو نوع عرق سرد و عرق گرم وجود دارد. عرق گرم همان چیزی است که در هنگام ورزش کردن، راه رفتن در خیابان در یک روز گرم تابستانی و در زمانی که لباس‌های زیادی روی هم پوشیده‌ایم، حس می‌کنیم.

اما عرق سرد چیزی است که به اندازه عرق گرم شناخته شده نیست، با این وجود این مدل از عرق کردن را زمانی تجربه می‌کنیم که دارای حالت‌هایی همچون لرز، عرق کردن‌های شبانه و عرق کردن به خاطر مصرف یک نوع داروی خاص باشیم. در عرق سرد شما در وهله اول احساس سرمای خاصی را نمی‌کنید، در واقع ابتدا عرق می‌کنید و زمانی که دانه‌های عرق از روی پوست شما تبخیر شدند، احساس سرما وارد بدن شما می‌شود.

دلایل ایجاد عرق سرد

دانستیم که عرق سرد چیست و چه فرقی با عرق گرم دارد. حال باید بدانیم که دلایل مربوط به ایجاد عرقهای سرد شامل چه مواردی می‌شود؟ اگر بدانیم که این نوع از عرق چگونه بروز پیدا می‌کند، احتمالاً پیدا کردن راهکار‌های مناسب و مربوط به آن نیز بسیار ساده‌تر و راحت‌تر خواهد شد.

عفونت

داشتن عفونت در بدن می‌تواند دلیل مهم بعدی برای ریختن عرق‌های سرد باشد. گاهی اوقات این عفونت کاملاً مشخص است و احتمالاً در صدد درمان آن نیز هستید و گاهی اوقات حتی خودتان نیز از داشتن چنین عفونتی بی‌اطلاع بوده و همین عرق کردن سرد می‌تواند به شما در این زمینه آگاهی لازم را بدهد.

تب

تب

معمولاً تب کردن در کنار عرق‌های سرد دیده می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود تا تب و عرق کردن دو مؤلفه تقریباً جدایی ناپذیر از یکدیگر باشند. تب کردن نیز یکی از دلایل اصلی عرق سرد است و همین موضوع سبب می‌شود تا اگر تب کرده باشید، احتمال آن که عرق سرد کنید نیز بسیار زیاد شود.

بیماری‌های زمینه‌ای

بیماری‌های زمینه‌ای مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها می‌توانند سبب شوند تا فرد دچار عرق‌های سرد شود. این بیماری‌های زمینه شدت‌های مختلفی دارند و به همین دلیل نیز نشانه‌ها و عوارض گوناگون و مختلفی را از یکدیگر نشان می‌دهند.

حمله قلبی

گاهی اوقات بروز حمله قلبی می‌تواند سبب ایجاد عرقهای سرد در بدن شود. این موضوع نیز به دلیل آن که دارد حمله قلبی را نشان می‌دهد اهمیت زیادی دارد. معمولاً عرق سرد در این موارد همراه با درد دست چپ، گرفتگی عضلات قفسه سینه و چند نشانه مهم دیگر است.

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی یکی از مواردی است که در تمام افراد اتفاق می‌افتد، اما این موضوع در خانم‌ها بیشتر دیده می‌شود. رایج‌ترین نوع تغییرات هورمونی نیز در خانم‌ها و در دوران پریودی آن‌ها اتفاق می‌افتد.

استرس

استرس

مورد بعدی که در خصوص ایجاد عرق سرد می‌تواند تأثیر‌گذار باشد مربوط به داشتن استرس است. بسیاری از افراد را دیده‌اید که با وجود داشتن استرس کف دست‌ها و پا‌هایشان و یا به طور کلی تمام بدن آن‌ها دچار عق کردگی می‌شود که معمولاً از نوع عرق سرد است.

قند خون پایین

قند خون در صورتی که پایین‌تر از حد طبیعی باشد می‌تواند باعث شود که فرد دچار عرق سرد شود. این موضوع در دراز مدت می‌تواند خطرناک باشد و لازم است تا حتماً به سرعت آن را درمان کنید.

نحوه درمان عرق سرد

یکی از موضوعات مهمی که در این زمینه وجود دارد آن است که نحوه درمان کردن عرق سرد به چه شکلی است؟ برای آن که بتوانید این بیماری را درمان کنید، لازم است تا حتماً ریشه آن را پیدا کنید. ریشه‌یابی این مشکل نیز صرفاً با کمک دکتر و معاینات او امکان‌پذیر است. اما شما چه کاری می‌توانید در این بین انجام دهید تا به پزشک خود کمک بیشتری کنید؟

از جمله کار‌هایی که شما می‌توانید در این زمینه انجام دهید آن است که اولاً تمامی نشانه‌هایی که دارید را یادداشت کرده تا بتوانید به صورت جزئی و دقیق به پزشک خود گزارش دهید و دوما آن که دمای بدن خودتان را با استفاده از دماسنج اندازه‌گیری کنید تا بدانید که آیا تب و عرق معمولی دارید یا دچار عرق سرد شده‌اید.

البته راه حل سومی نیز وجود دارد که می‌تواند به شما کمک زیادی در این زمینه دهد. این راه حل مربوط به استفاده از مکمل‌های تقویت سیستم ایمنی بدن است که می‌توانید با استفاده از آن سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید و میزان ابتلا به بیماری‌های مختلف را در خودتان کاهش دهید. فراموش نکنید که هر کدام از این موارد می‌توانند اهمیت زیادی داشته باشند و لازم است تا میزان مصرف مولتی ویتأمین‌ها را به اندازه داشته باشید که نه عوارض پر خوری و نه عوارض کم خوری آن گریبان گیر شما نشود.

جمع‌بندی

این مطلب در خصوص عرق سرد تهیه شده بود، در صورتی که شما نیز در خصوص این مضوع اطلاعات کافی نداشتید، می‌توانید این مسأله را با توجه به اطلاعات درج شده در این مقاله مورد بررسی قرار دهید و در زمانی که نیاز به حل کردن این مشکل داشتید، بدانید که به چه نحوی باید عمل کنید. برای تهیه دارو‌های لازم نیز می‌توانید از انواع داروخانه آنلاین که هم فروش خود را طبق قیمت مصوب ارائه می‌دهند و هم آن که به سرعت دارو‌های لازم را به دست شما می‌رسانند، دارو‌ها را سفارش دهد.

نظرات خود را درج کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *